Plovoucí podlahy jsou pružné a velice dobře odolávají pohybu a hmotnosti, navíc představují cenově přijatelnější alternativu k tradičním parketám. Samotná pokládka je jednoduchá, ovšem neměli byste podceňovat ani pravidelnou údržbu a náležitou péči. V následujících řádcích vám prozradíme, jak prodloužit životnost podlahy.

Pro výrobu plovoucí podlahy se používají různé materiály, které jsou většinou odolné. I přesto však existují doporučené způsoby čištění, přičemž vždy je vhodné dbát na šetrnost. Pokud je to možné, vytírejte vodou s čisticím přípravkem jen výjimečně při výrazném znečištění. Upřednostněte spíše klasické zametání.

Plovoucí podlahu byste měli chránit před nasáknutím tekutinami, takže jí neprospívají ani rozlité tekutiny, ani mokrý mop.

Čištění plovoucích podlah

Všechny druhy plovoucích podlah mají tendenci deformovat se, pokud jsou dlouho vystavované vlhku a extrémnímu teplu.

1. Podlahu pravidelně zametejte nebo vysávejte.

Zametáním a vysáváním odstraníte z podlahy nečistoty a prach. Pokud není podlaha obzvláště zablácená a lepkavá, mělo by pravidelné zametání stačit k udržení čistoty.

2. Setřete rozlité tekutiny a skvrny.

Rozlité tekutiny ihned setřete měkkým hadříkem, abyste zabránili zničení. Lepkavé skvrny vyčistěte na místě vlhkým hadříkem, a poté je otřete kouskem suchého hadříku.

3. Vytřete podlahu mopem, abyste odstranili zbývající zbytky.

Vytírání plovoucí podlahy je nutné pouze v případě, pokud nečistoty nelze odstranit zametáním. Namočte mop z mikrovlákna do teplé vody a následně jej důkladně vyždímejte. Dbejte na to, abyste odstranili přebytečnou vodu, která může do plovoucí podlahy prosáknout. Pokud jsou na podlaze těžko odstranitelné skvrny, použijte rozprašovač a naneste na skvrnu malé množství čisticího roztoku.

4. Vyleštěte a nechte uschnout na vzduchu.

Po vytření použijte suchý mop z mikrovlákna, který nasaje zbývající vlhkost. Tento krok zajistí, že se podlaha nebude prohýbat ani na ní nebudou šmouhy. Otevřete okna a dveře v prostoru (pokud tam nějaké jsou), aby podlaha rychleji vyschla.