Dřevo je pevné a odolné a v návrhu interiéru také nadčasové a elegantní. Kvalitní masivní podlahy jsou však také velkou investicí. V řešení podlah však můžeme nabídnout relativní novinku, které dokonale spojuje výhody dřevěných podlah a zároveň je zásadně finančně přibližuje.

Několik vrstev zaručí kvalitu i krásu

Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběné z několika vrstev materiálu. Samotná výrobní cena tak klesá výrazně níž oproti použití čistého masivu. A přitom právě kombinace několika vrstev může přidat žádané vlastnosti a nabídnout podlahy s ještě větší odolností a pevností.

Jednotlivé vrstvy zaručí odolnost proti nášlapu a mechanickému poškození, zlepšuji tepelné a izolační vlastnosti, přidávají také odolnost a zvyšují nosnost.

Snadná oprava i výměna

Dřevěné plovoucí podlahy jsou odolné, a i když dojde k opotřebení časem, je možné povrch plochy zbrousit a renovovat, podle typu výrobku dokonce i dvakrát. Zásadně tím prodloužíte životnost celé podlahy a zajistíte si na desítky let krásnou a stálobarevnou podlahu.

Střídání materiálu a zejména řešení střední vrstvy zabrání také tvarovým změnám. Podlahu do značné míry odolává vlhkosti i vodě, střední vrstva pak brání různému zvlnění nebo rozpínání.

Snadná pokládka i údržba

Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyrobeny jako kvalitní skládačka, není třeba na místě díly upravovat nebo brousit. Řadu lamel stačí skládat podle doporučení, není třeba ani lepit. Nicméně ve vlhčím prostředí může lepidlo jednotlivé díly lépe přeci jen alespoň z části zámku fixovat.

Údržba je jednoduchá, podlahu můžete běžně vysávat i zametat nebo vytírat vlhkým mopem. Stále je třeba mít na paměti, že dřevěná podlaha má odolnost vůči vodě do jisté míry limitovanou. Moderní úpravy však mohou odolnost zvýšit a není třeba se bát každé kapičky vody.

Krásný design, kresba vláken a široká paleta odstínů jsou pak zárukou, že snadno vyberete podlahu do moderního bytu, rustikální chalupy i třeba kanceláře. Podlaha bude krásným a stálým základem a bude vám sloužit řadu let v perfektním stavu.

Základní informace

Základ zpravidla tvoří laťovka, jako nášlapná vrstva se používá dýha, která se vyrábí v tlouštkách do 14 mm, s nášlapnou vrstvou 4 mm. Tato dýha je nalakována pětivrstvým UV lakem.

Na rozdíl od vlysů jsou plovoucí podlahy odolné především na změnu okolní vlhkosti prostředí.

Nabízíme podlahy předních světových výrobců: Kährs, Tarkett, Magnum, Befag, Ariket a dalších.

  • Nejčastěji používaná tloušťka do bytových prostor je 4mm.
  • Vyrábějí se v provedení se zámkovými i s lepenými spoji, dnes především preferujeme zámkové spoje. Výhoda zámkového spoje: výrobek je opracován s velkou přesností, podlahu je možné až 2x rozebrat a opakovaně sestavit. Cena zámkového provedení je obecně vyšší než u lepeného spoje, závisí na kvalitě zámku a na výrobci (někteří výrobci mají patentovány speciální typy zámků).